O naszym przedszkolu...

Przedszkole nr 3 jest placówką działającą od 1974 r. W 2017 r. budynek został ocieplony, wszystkie okna od strony południowej posiadają żaluzje fasadowe, które zapewniają komfortową temperaturę w salach podczas upalnych dni. Wokół budynku są rozmieszczone dwa place zabaw dla dzieci młodszych i starszych bogato wyposażone w sprzęt sportowo- rekreacyjny. Sale zabaw oraz nowoczesne zaplecze sanitarne dostosowane są do wieku i potrzeb dzieci. Zabawki i pomoce dydaktyczne, sprzęt sportowy zapewniają wychowankom wszechstronny rozwój. Przedszkole jest czynne od 05:30-16:00. W przedszkolu znajduje się kuchnia, w której przygotowywane są posiłki . W jadłospisie uwzględniamy diety naszych przedszkolaków. Dzieci korzystają z trzech posiłków: śniadanie, obiad i podwieczorek, ponadto codziennie /sezonowo/ polecamy zdrowe przekąski: świeże warzywa i owoce oraz suszone owoce i pestki.

W przedszkolu pracuje wysoko wykwalifikowana kadra: 9 nauczycieli dyplomowanych, 1 nauczycielka mianowana, 1 nauczyciela kontraktowa. Nauczycielki systematycznie doskonalą swoje umiejętności podczas specjalistycznych szkoleń oraz zdobywają nowe kwalifikacje na studiach podyplomowych. W przedszkolu pracują nauczyciele posiadający dodatkowe kwalifikacje z logopedii, terapii pedagogicznej, gimnastyki korekcyjnej, matematyki, wczesnej interwencji i wspomagania rozwoju małego dziecka. W przedszkolu pracuje personel administracyjno-obsługowy oraz pielęgniarka, którzy pomagają nauczycielom sprawować opiekę nad dziećmi