Nasza oferta...

Dbając o najwyższą jakość nauczycielki stosują tradycyjne i nowoczesne metody pracy np: odimienna metodę nauki czytania I. Majchrzak, przyswajania pojęć matematycznych wg. koncepcji E. Gruszczyk- Kolczyńskiej i Ewy Zielińskiej, naukę kodowania, edukację przez ruch wg. D. Dziamskiej, metodę Dobrego Startu M. Bogdanowicz oraz pedagogikę zabawy wg.Klanzy, metodę projektu. W 2017 zaczęłyśmy wdrażać koncepcję pracy wg. planu daltońskiego, dzięki której nasi wychowankowie doskonalą samodzielność w działaniu i zdobywaniu wiedzy, odpowiedzialność, wytrwałość umiejętność radzenia sobie z trudnymi emocjami. Planując pracę z dziećmi realizujmy podstawę programową oraz zalecane warunki jej realizacji, dzięki temu nasi absolwenci osiągają dojrzałość szkolną na wysokim poziomie. Codzienne zajęcia przedszkolaków odbywają się w przedszkolu oraz na świeżym powietrzu. W zależności od potrzeb naszym wychowankom zapewniamy bezpłatną pomoc psychologiczno-pedagogiczną w zakresie logopedii, terapii pedagogicznej oraz zajęć rewalidacyjnych dla dzieci, które posiadają orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego. Od kilkunastu lat nasza placówka organizuje "Przegląd recytatorski" oraz "Turniej sportowy" dla dzieci z gminnych przedszkoli. Organizujemy również spotkania integracyjne, uroczystości rodzinne, warsztaty dla rodziców i dziadków naszych przedszkolaków. Atrakcyjna formą spędzania czasu są wycieczki krajoznawczo - turystyczne, "Noc w przedszkolu" oraz wyjazdy na "Zielne przedszkole" Nasze przedszkolaki są aktywne w środowisku lokalnym uczestniczą w uroczystościach, imprezach o charakterze patriotycznym, charytatywnym, sportowym. Od kilkunastu lat organizujemy "Sobotnie przedszkole" - ta dobra praktyka jest formą zajęć adaptacyjnych dla dzieci, które nie chodzą do przedszkola pozwala maluchom i rodzicom na bez stresowe wejście w życie przedszkolne. Koła zainteresowań. Dla dzieci chętnych i przejawiających szczególne umiejętności nauczycielki nieodpłatnie organizują kółka zainteresowań: plastyczne, teatralne, tańca nowoczesnego, tańca ludowego oraz eksperymentalno - doświadczalne.

W przedszkolu pracujemy wg. koncepcji planu daltońskiego http://images.dlaprzedszkoli.eu/przedszkole3rawicz/na-czym-polega-koncepcja-pracy-wg-planu-daltonskiego.pdf